Konverze na UTF-8

Během dnešní noci (neděle - pondělí) bude ne-e.net převeden kompletně do kódování utf-8 (z českého iso-8859-2, slovenského cp1250, anglického/francouzského iso-8859-1 a ruského cp1251). Zjednoduší se významně kód a urychlí parsovací funkce, takže předpokládám i určité zkrácení doby generování (zvláště tam, kde je hodně textu - knihy, úvodní strana, apod.).

Dojde tím také k odstranění problémů se zobrazováním znaků v administraci při změně jazyka ze slovenštiny na češtinu, tzn. že vy, jenž máte nastavenu slovenštinu, si budete zřejmě v některých knihách, anketách, počítadlech a řvoucích pozměnit nadpisky a případně další věci (v krajním případě to může být i uživatelské jméno a dokonce i heslo - takže kdybyste se nemohli přihlásit, tak dejte vědět a některý ze správců vám nick upraví nebo vygeneruje nové heslo). Pozor, toto se netýká příspěvků v knize a řvoutku, protože u nich se kódování ukládalo zvlášť. Nezapomeňte, že když jsem s touto funkcí přišel tak MySQL ještě nebylo ve verzi 4.1, takže proto to bylo takto šíleným způsobem uděláno.

Viva optimalizace.

Samozřejmě se mohou vyskytnout i jiné nepředvídané chyby a není v mých silách to všechno překontrolovat, tak mi prosím případně dejte vědět e-mailem na martin@ne-e.net


Author: Martin | Posted: 18. prosince 2006

© 2021 Martin Veverka, NE-e.net, All rights reserved.

Provozovatelem služeb na webu NE-e.net je Martin Veverka. Provozovatel neodpovídá za obsah umístěný uživateli systému a vyhrazuje si právo kdykoliv server a všechny údaje a služby jím provozované změnit, pozastavit nebo zrušit.

RSS | Tools overview | Frequently Asked Questions | Logout