News


Výpadek výpadků

Author: Martin | Posted: 3. srpna 2007

Velmi se omlouvám za obrovský výpadek, který trval od 2.8. 10:14 dosud (tedy více než 24 hodin). Veškerou odpovědnost na tom nese superhosting.cz, u kterých je zajištěn housing serveru. Něco se stalo se serverem, protože veškerá data byla nahrána ze zálohy, server je v jiné serverovně a běží fyzicky na jiné adrese. Podrobnosti někdy příště.

Nový administrátor

Author: Tondys :) | Posted: 22. května 2007

Dnes se novým správcem služeb stala d@rk.

Můžete s ní tedy rozebírat vaše problémy týkající se služeb.

Věřím, že se na ni budete obracet rádi, neboť je to velice milá, inteligentní a hlavně hezká a mladá slečna, kterou má každý rád :]

Apríl

Author: Kuba~ | Posted: 1. dubna 2007

Dnes je apríl. Pro ty co si mysleli, že je až v květnu, není, je opravdu prvního dubna :)

Chtěli jsme si z Vás dnes vystřelit, udělat nějaký ten aprílový žertík, ale my jsme řekli ne!

Nebudeme dělat zbytečný rozruch jako nespočet jiných webových serverů, protože i kdybychom nějaký ten vtípek udělali, tak byste na něj stejně jednoduše přišli, jelikož Vás máme za velmi inteligentní lidi.

Tímto Vám také děkujeme, že s námi jste, protože bez Vás by Ne-e.net nebyl Ne-e.netem. Opravdu si ceníme toho (i když na to semtam nevypadáme), že využíváte naše služby a stojíte za námi v dobrém i ve zlém. Děkujeme.

I když apríl není žádný svátek, tak Vám přejeme jeho pěkné prožití a hodně povedených aprílových žertů.

Vaši administrátoři

Sledování nových příspěvků v návštěvních knihách

Author: Martin | Posted: 31. března 2007

Ode dneška můžete sledovat počty nových příspěvků v různých knihách na ne-e.netu přímo na hlavní straně.

Ptáte se jak na to? Stačí navštívit knihu, kterou takto chcete sledovat a kliknout na tlačítko Sledovat knihu - od této chvíle se bude na hlavní straně zobrazovat odkaz na tuto knihu a počet nových příspěvků od poslední návštěvy. Velmi podobný postup pak platí i pro zrušení sledování.

Věřím, že se vám tato funkce bude hodit.

Změny v technické podpoře

Author: Kuba~ | Posted: 4. února 2007
Dnešním dnem byl Kokimu odebrán post administrátora. Stalo se tak z důvodu ztráty zájmu o tento server.

Přeji mu mnoho úspěchů v životě a u maturity.

Přechod na MySQL 5.0.27

Author: Martin | Posted: 22. ledna 2007

S přechodem na novou verzi došlo také ke změně chování klíče unique, který je nastavený u uživatelských jmen. V nové verzi se zřejmě nerozlišuje např. Večerníčekvecernicek, proto jsem byl donucen pár uživatelů přejmenovat. Přejmenoval jsem vždy takové účty, které vykazovaly menší aktivitu. Konkrétně jsou to tyto:

  • lukas na lukas_
  • Myšák na Myšák_
  • Raďka na Raďka_
  • Tomas na Tomas_
  • Tomik na Tomik_
  • Tuči na Tuči_
  • Večerníček na Večerníček_
  • verca na verca_

Pokud se zde vidíte a chcete Váš účet přejmenovat, tak napište některému z administrátorů zde: http://ne-e.net/support/

Pozn.: Nyní se také korektně podle názvu seřazují anketní odpovědi (c, č, d, ď, ... místo předchozího c, d, ..., č, ď, ...)

PF 2007

Author: Tondys :) | Posted: 25. prosince 2006

Krásné Vánoce a šťastný nový rok, vám přeje Ne-e.net Network.

Buďte i nadále s námi.

PF 2007 »

Konverze na UTF-8

Author: Martin | Posted: 18. prosince 2006

Během dnešní noci (neděle - pondělí) bude ne-e.net převeden kompletně do kódování utf-8 (z českého iso-8859-2, slovenského cp1250, anglického/francouzského iso-8859-1 a ruského cp1251). Zjednoduší se významně kód a urychlí parsovací funkce, takže předpokládám i určité zkrácení doby generování (zvláště tam, kde je hodně textu - knihy, úvodní strana, apod.).

Dojde tím také k odstranění problémů se zobrazováním znaků v administraci při změně jazyka ze slovenštiny na češtinu, tzn. že vy, jenž máte nastavenu slovenštinu, si budete zřejmě v některých knihách, anketách, počítadlech a řvoucích pozměnit nadpisky a případně další věci (v krajním případě to může být i uživatelské jméno a dokonce i heslo - takže kdybyste se nemohli přihlásit, tak dejte vědět a některý ze správců vám nick upraví nebo vygeneruje nové heslo). Pozor, toto se netýká příspěvků v knize a řvoutku, protože u nich se kódování ukládalo zvlášť. Nezapomeňte, že když jsem s touto funkcí přišel tak MySQL ještě nebylo ve verzi 4.1, takže proto to bylo takto šíleným způsobem uděláno.

Viva optimalizace.

Samozřejmě se mohou vyskytnout i jiné nepředvídané chyby a není v mých silách to všechno překontrolovat, tak mi prosím případně dejte vědět e-mailem na martin@ne-e.net

Nastavení vzhledu

Author: Martin | Posted: 16. prosince 2006

Nastavení vzhledu přesunuto na samostatnou stránku: http://ne-e.net/settings/theme/.

V knihách a počítadlech již nebude DNS

Author: Martin | Posted: 8. listopadu 2006

Od té doby co jsem na koleji jsem překvapivě dospěl k tomu, že mi hodně mých webů najíždí velmi pomalu, téměř všechny se stejným zpožděním. Jedním z nich je i ne-e.net. Po několikahodinové studii jsem nakonec došel k závěru, že je to způsobeno tím, že moje IP adresa nemá reverzní záznam (resp. má, ale server, který ji zajišťuje je stále offline). Na většině svých webů (včetně ne-e.net) totiž používám interní statistiky, které DNS zjištují (teď lituju všech lidí, kteří DNS také nemají a nedivím se těm, kterým ne-e.net připadal zabržděný).

Kvůli celkovému zrychlení tedy zjišťování DNS nebude prováděno (především se jedná o návštěvní knihy, statistiky - pravděpodobně se tak zrychlí i počítadla).

Děkuji za pochopení a přeji příjemný večer. Váš technický správce Martin

Výpadek

Author: Martin | Posted: 2. listopadu 2006
Omlouváme se za výpadek, byl způsoben zřejmě výpadkem připojení v serverovně. Díky za pochopení

Experiment s cookies

Author: Martin | Posted: 2. září 2006

Jakékoliv problémy s přihlášením hlaste prosím na martin@ne-e.net

V nastavení přibyl nový vzhled DeviantArt (barvy podle deviantart.com)


© 2021 Martin Veverka, NE-e.net, All rights reserved.

Provozovatelem služeb na webu NE-e.net je Martin Veverka. Provozovatel neodpovídá za obsah umístěný uživateli systému a vyhrazuje si právo kdykoliv server a všechny údaje a služby jím provozované změnit, pozastavit nebo zrušit.

RSS | Tools overview | Frequently Asked Questions | Logout