brahman | 11. listopadu 2012, 16:07:53
wilhelmos, zaujimavy je vztah medzi chronickou boreliozou a derealizacnymi stavmi v spojitosti s  castou unavou a \"mozgovou hmlou\" - zhorsena kratkodoba pamat, poruchy koncentracie, orientacie v priestore a pod... napr. teraz je na fore dpselfhelp novy prispevok od slovinca, ktory to tam popisuje a nasiel v tom svoju pricinu... http://www.dpselfhelp.com/forum/index.php?/topic/34240-after-2-years-of-severe-suffering-i-finally-found-the-cause-please-read/ Hovori tam, ako to standardne testy nemusia odhalit, popisal cely svoj pribeh ako to u neho zacinalo... Tuto temu v minulosti riesili starsi clenovia fóra, hlavne Ivan...

wilhelmos | 6. listopadu 2012, 20:44:55
To by mně taky zajímalo:-) nejspíš je to tak, že když začne válka, cítí se být všichni na jedné lodi. Nikdo nechce být se svými problémy sám a ve válce je mají všichni. Před válkou se utíká a ve válce nezbývá, než bojovat - jedině tak se to asi dá vysvětlit. A co třeba léčba obezity. Obézní lidé často argumentují tím, že je jejich tloušťka důsledkem špatné činnosti štítné žlázy. To by potom ale znamenalo, že židé netrpí \"endokrinologickejma poruchama\", pač tlustýho v koncentráku nikdo nikdy neviděl:-)

Martin | 6. listopadu 2012, 18:05:23
wil: No, rád bych věděl, jakým způsobem se sbírala data za druhé světové ohledně výskytu duševních nemocí. Přece jen to bylo období, kdy spousta lidí řešila existenční problémy, kdy nevěděli co je čeká zítra, za týden, za měsíc. Myslím, že kvůli této nejistotě byl ve stresu téměř každý, ale většinu lidí z nich to zřejmě aktivizovalo a místo aby to vzdali (třeba útěkem do nemoci), tak se rozhodli s tím stresem bojovat. Takže výsledky výzkumu z té doby můžou být poněkud zkreslené.
A s tou alopatickou medicínou..pokud by byla opravdu schopna vyléčit (tedy nikoliv jen zaléčit nejakutnější příznaky) dp, nikdo z nás by tu teď nepsal.

wilhelmos | 6. listopadu 2012, 09:26:01
Když ono je to všechno hrozně složitý Zefire. Člověk snadno dělá chybu ve svých ukvapených závěrech a činí předsudky. Já si ale prostě myslím a nikdo mě to nevyvrátí, že 99% lidí tady na blogu nesmyslně popírá psychiatrickou léčbu a hledá v alternativních zdrojích. Přečti si ty odkazy Brahmana na články doktora Hnízdila. Jediné co Hnízdil ve svém textu říká je to, že v dobách ekonomické nestability, lidé podléhají více sociálnímu stresu a spotřebují tím více léků, potlačujících jeho důsledek. Jenomže v dobách ekonomické stability a blahobytu lidé rovněž spotřebovávají léky a trpí stejnými nemocemi s podobnými příznaky. Pan doktor Hnízdil má tudíž předsudky, koneckonců - je to jenom člověk. Ještě bych chtěl dodat, že jsem v nějakém fundovaném psychologicko -sociologickém článku našel zmínku o nějakém výzkumu, z kterého vyplynulo,že nejmenším výskytem duševních chorob v běžné populaci bylo za druhé světové války - v dobách nejkrutější nouze a bídy.O tomto fenoménu se ve své literatuře zmiňuje i C.G. Jung, který za studiích medicíny narukoval do války jako voják.Proto si myslím, že činit ukvapenou syntézu můžeme nejen já a ty Zefire, ale také fundovaný a vzdělaný doktor Hnízdil:-)

Martin | 6. listopadu 2012, 08:21:25
wilhelme, kdyby platilo co jsi napsal, tak by nemusel existovat tenhle blog.

Zefir | 6. listopadu 2012, 07:02:18
\"Lékařství stojí na poznatcích biochemie, neexistujou žádné zaklínadla, to opravdu ne:-)\"
\"Lékaři umí tyto poruchy skvěle léčit, ale je zapotřebí dodržovat jejich léčbu, správně a svědomitě s nimi komunikovat a nepopírat jejich vědecké poznatky. \"

Wilhelmos, co to proboha meleš? Nebyls to tady nedávno ty, kdo posílal všechny lékaře do prdele i s jejich vědou? To už je zase všechno jinak? Přestaň tady dělat lidem v hlavách chaos.
Zefir

wilhelmos | 4. listopadu 2012, 01:20:08
Bože kterej píčus vymyslel takovýhle vkládání odkazů

wilhelmos | 4. listopadu 2012, 01:17:25
[url]http://http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1346738035&lang=en[/url]

wilhelmos | 4. listopadu 2012, 01:06:57
Zdroj: http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_318038_main.jpg

brahman | 3. listopadu 2012, 21:36:36

brahman | 2. listopadu 2012, 22:35:36
jakub7, vykasli sa na wilhelmosa, s nim je velmi tazka debata...

wilhelmos | 2. listopadu 2012, 20:37:23
Jasně, takže docela by mně zajímalo, jak by Hnízdil léčil maniodepresivní psychózu. Pravděpodobně banánama a masíčkem z lososa:-)) Jakube - musíš vyjmenovat kdo vyměńuje léky za jiné a co jiného zkouší nového. Tvoje argumenty jsou příliš obecné na to, aby se z nich dalo cokoliv vyvozovat. Co se týká překyselení organismu - skutečně může nastat, třeba vlivem žaludečního refluxu, který často doprovází úzkost. Překyselení organismu pak může dovolit některým plísním, jinak žijících ve střevech zdravého člověka začít parazitovat na našem imunitním systému a spustit depersonalizaci, není však jediným spouštěčem depersonalizace. I tady nelze zevšeobecňovat. Zajímalo by mně, jací konkrétní lidé vyléčili svou závažnou duševní nemoc pouhou relaxací nebo změnou životního stylu. Obvykle třeba deprese dokáže po půl roce odeznít sama. lidé pak její odeznění přisuzují něčemu, co ve své životosprávě změnili a dojdou k mylnému přesvědčení, že si ji vyléčili sami. Lékařství stojí na poznatcích biochemie, neexistujou žádné zaklínadla, to opravdu ne:-)


Jakub7 | 2. listopadu 2012, 14:28:23
No když se to dá takhle vyléčit jak říkáš, tak proč stále mají všichni DP? Neustále tu někdo vyměňuje léky za jiné a nebo zkouší nové a nic nepomáhá. Podobným způsobem jako jsme psal níže to lze vyléčit, vždyť hodně lidem se to tak povedlo. Je to sice těžké ale stojí to za to, ale zdá se že mnohem jednodušší jsou výmluvy než výsledky.

| 2. listopadu 2012, 12:26:04
1)zbavte se kyselosti ve vašem těle,to způsobuje největší paseku
2)pročištěte střeva ( klystýry),játra
3)žijte v klidném prostředí a umějte se uvolnit
4)prášky jako poslední volbu
...jestli bude někoho zajímat víc,pteje se na podrobnosti

wilhelmos | 1. listopadu 2012, 22:30:41
Nesmysl jakube, jak vidíš sám, i přes veškeré snažení stále depersonalizaci máš a ničíš si tím psychiku a tělo. depersonalizace - pokud tomu takhle chcete říkat namísto prachobyčejné úzkosti, nebo deprese panická porucha je neuroendokrinologická porucha s dysfunkcí imunitního systému. Vím to, odpozoroval jsem to na sobě. Nebrat na to léky je jako neléčit cukrovku. Antidepresiva, neuroleptika, antipsychotika fungují skvěle, jen musí mít člověk trpělivost ke svému lékaři. Míra dávky léku je individuální a lékaři vždy začínají od nízkých dávek, které v případě neúspěchu zvyšují a vymýšlejí vhodné kombinace. Lékaři umí tyto poruchy skvěle léčit, ale je zapotřebí dodržovat jejich léčbu, správně a svědomitě s nimi komunikovat a nepopírat jejich vědecké poznatky. Kdo tohle dělá je prostě debil. Nic jinýho se na to nedá říct.

Jakub7 | 1. listopadu 2012, 16:28:18
To ano, stálé trpím depersonalizací ale stále se snažím najít nové a lepší způsoby abych se měl lépe a zbavil se toho a určitě to má větší účinek než jen spoléhat na léky.

Zefir | 1. listopadu 2012, 12:03:42
Coaxil mi nasadil doktor jako první prášky v začátku (před 6 lety). První týden jsem měl pocit, že je svět růžový. Pak jsem klesl na ještě hlubší dno. Po dvou měsících jsem ho vysadil a nahradil tuším Citalecem.
Zefir

wilhelmos | 1. listopadu 2012, 11:49:20
Jakub stále trpí depersonalizací - tedy druhem úzkostného stavu, jak sám přiznává, protože se léčí špatně:-) Je to tak bohužel

jeden divny kluk | 30. října 2012, 23:09:03
Jakub7: Ahoj! moc ti dekuji za tvuj prispevek.. Mas jeste nejaky blizsi kontakt na sebe? Potreboval bych nekoho, s kym bych si o tom mohl popovidat...
Jsem zrovna na vymennem pobytu v zahranici a s temi lekari to neni moc snadne...
Nemam nikoho jako podporu, citim se strasne a ono se to porad zhorsuje.. Nekdy mam az takove stavy, ze mi jen piska v usich, ja se citim jak kdybych mel vyletet pryc z tela a je mi proste odporne...
Jeste k tomu mam hrozne moc stresu, problemu z minulosti, a tak...
Zitra jdu k lekarce, ale nevim, co s tim zmuze.. Blbe pojisteni. :) Bych musel platit jak mourovaty!
Jsem bezradny!