wilhelmos | 24. října 2011, 11:16:38
Tznamená - že jestliže mi nějaký latentní zánět v těle zvyšuje hladinu cytokinů v krvi a to je onenn diagnostický marker, který psychyatři ignorují - a následně mně bez hlavy a paty zvyšují nebo zpětně vychytávají pomocí antidepresiv biogenní aminy - pak mi v podstatě neléčí podstatu mé nemoci. Podstata je zánět - a ten bourá mechanismy správného metabolismu těchto aminů. Proč zvyšovat bioaminy a neléčit zánět? Obnova neurotransmise bioaminů přece neléčí onen zánět? Je to tak??

wilhelmos | 24. října 2011, 11:04:03
pro srovnání zkopírovaná zpráva dalších nejnovějších výzkumů proč naše porucha nesouvisí s naším životním stylem nebo duševním postojem
Je deprese zánětlivé onemocnění? – metaanalýza odhaluje neznámé souvislosti
Je známo, že depresivní porucha se častěji vyskytuje u pacientů s určitými somatickými chorobami, v jejichž etiopatogenezi hraje významnou roli zánět, například u nemocných s diabetem či ischemickou chorobou srdeční. V nové metaanalýze publikované v časopise Biological Psychiatry se autoři zabývali těmito souvislostmi a zkoumali, zda pacienti s depresí mají zvýšenou hladinu zánětlivých cytokinů, což by mohlo vést k novým způsobům léčby.

Podle dřívějších výzkumů mohou některé prozánětlivé cytokiny působit nejen na vznik tělesných onemocnění, ale mají dopad i na změny nálady. V metaanalýze uveřejněné v časopise Biological Psychiatry se autoři zaměřili na otázku, zda právě změny hladin těchto cytokinů mohou být společným jmenovatelem výskytu deprese a tělesných onemocnění, v jejichž etiologii hraje zánět významnou roli. Do své metaanalýzy zařadili 24 klinických studií, v kterých byly vyšetřovány hladiny cytokinů u pacientů s velkou depresí a u kontrolních skupin zdravých osob.

Analýza výsledků ukázala, že u pacientů s depresivní poruchou je významně vyšší hladina prozánětlivých cytokinů TNF-alfa (tumor necrosis factor-alpha) a interleukinu-6 (IL-6). Cytokin TNF-alfa stimuluje uvolnění dalších prozánětlivě působících látek, například prostaglandinů. Interleukin-6 stimuluje diferenciaci a proliferaci B-lymfocytů, které produkují inunoglobuliny. V mozku tyto cytokiny inhibují neurogenezi v hipokampu, aktivují osu hypotalamus-hypofýza-kůra nadledvin a tím zvyšují produkci kortizolu; nepřímo též přispívají k apoptóze neuronů. Centrální působení těchto cytokinů přispívá k hyperaktivitě stresové reakce charakteristické pro depresivní poruchu, která je dále prohlubována úbytkem buněk hipokampu.

Na periferii tyto cytokiny přispívají ke vzniku a exacerbaci onemocnění, v jejichž etiologii hraje roli zánět, například diabetu a ischemické choroby srdeční. Obdobným způsobem – tedy souběžným periferním i centrálním působením zvýšené hladiny prozánětlivých cytokinů – může u pacientů s těmito somatickými dojít ke vzniku depresivní poruchy.

Autoři metaanalýzu uzavírají konstatováním, že vzhledem k roli, jakou hrají prozánětlivé cytokiny ve vzniku depresivní poruchy i v etiologii řady somatických chorob, mohly by i v léčbě deprese hrát významnou roli některé léky s protizánětlivým působením. (Určitou analogii může představovat zavedení protizánětlivé terapie – kortikosteroidů - do léčby astmatu poté, co byla zjištěna zánětlivá etiologie tohoto onemocnění).

deperso | 24. října 2011, 10:57:13
chci se vás zeptat jak probíhají u DP/DR ty panické ataky? A jestli je bezpodmínečně nutné že u DP/DR musí probíhat? Protože nevím, jestli něco takového mám.

wilhelmos | 24. října 2011, 10:50:37
Jano TT - DPDR podle mého názoru není samostatná porucha asi tak stejně jako by deprese nesouvisela s generalizovanou úzkostí nepo panickou poruchou. Všechny příznaky jsou nejrůznější škálou různých stavů selhání neurometabolismu mozku v různých úrovní poškození neurotransmise mozkových buněk.Neurotransmise=nervový vzruch - přičemž palivo pro vzruch je prý systém velké škály biogenních aminů - (serotonin dopamin noradrealin acetylcholin melatonin a řada dalších. Pro zasmátí - serotoninových 5HT - (pěthydroxytriptofan) je asi 32. Nebo jinak - ví se o nich a hledají se další... Psychologie jako obor nemůže v žádném případě řešit tento problém. Ví se, že nabourání stresové osy vlivem vnitřního nesouladu člověka může vést k rozpadu této hormonální stresové osy a způsobit duševní onemocnění - pokud má ovšem člověk k tomu předpoklady - jaké to jsou a proč to tak je se zatím ale vůbec neví. - můžeš ty i ostatní tady získat nobelovu cenu, pokud podáte přesvedčivý vědecký důkaz o celém mechanismu vzniku poruch fungování mozku. Všem vám moc fandím. Já osobně se o svou duši starám až přes příliž, snažím se vykonávat pohyb - pravidelnou duševní hygienu a přesto přicházejí období - velkého psychického propadu bez výraznějších exogenních vlivů. Pravdou je, že od roku 2008 - mně výrazně stresuje finanční krize - ne má - ta světová - protože si uvědomuju souvislost mezi fungováním společnosti ve světě a fungováním mém. Stres = selhání hormonů - proč ale já a druhý ne?? Kde je v organismu chyba? Osobně si myslím - že lékaři v této oblasti hodně tápou - a celý výzkum trvá dlouho - navíc některé farmaceutické firmy podněcují zpomalení vývoje ve výzkumu pro své zisky. Američané v nedávné době odsoudili monoterapeutickou léčbu deprese přes jeden Bioamin - SSRI nebo NRI DRI) a australané začnou prodávat lék MRI - melatonin reptaeuk inhibitor ) zpětně vychytává melatonin) přičemž se zjistila tato léčba jako neučiná ve srovnání s placebem - proč? Protože jsou v tom velký prachy a jestli budem zdraví je fuč - lidí je na světě jak sra...ek . Moc bych si přál vyměnit svou depresivní poruchu za jinou nemoc - byl bych ochoten třeba chodit na dialýzu ledvin, ochotně bych trpěl nádorovou bolestí - protože tato duševní je milionkrát drastičtější a nemá konce

naivko | 24. října 2011, 00:25:18
janatt pisala si ze by si vymenila svoju chorobu za rakovinu, will ju dokonca prirovnal k rakovine...vidim tam tiez suvis a medzi hlavne podmienky uspesnej liecby rakoviny patri je jej akceptacia, vytvorenie zdravych vztahov s ludmi a pevna viera. Vierou teraz nemyslim niejake vymodlenie si zdravia..ale to ze ked clovek najde jasny zmysel svojho zivota, tak zacne verit aj v sam seba. A liekov bolo malo, 3 mesiace 3x denne neurol z toho posledny mesiac bolo vysadzanie vo velmi pomalom tempe.
A ssri co na moju derealizaciu nemalo ziadny vplyv ale stabilizovalo ma to z uplneho zufalstva, ktore som miestami zazival. Ostatne je joga, prisna zivotosprava a bezna psychologicka.. rozbitie zlych vzorcov a ucenie sa novych.
A derealizacia? ta tu stale bola.. aj bude, len ja som si ju neuvedomoval alebo ju riesil cigaretami, alkoholom, drogami a upevnovanim a presadzovanim si svojho ega, ublizovanim a neriesenim vztahov s ludmi. A realita? je pre mna nieco co vlastne ani neexistuje, vsetko zname je len suhrn subjektivnych popiskov ale toho neznameho je zhruba tolko kam az siaha moja fantazia v predstavovani si nekonecna:))) Vobec netvrdim, ze som vylieceny, to by som sa tu vobec nemotal a nepisal.. verim v dusu ale nepraktizujem ziadne nabozenske smery ani neriesim sialene meditacie, ani nepisem basne.. ale smerujem svoj zivot tak aby som vedel pevne stat na zemi a nepremarnil svoj cas len tak.

janatt | 23. října 2011, 18:51:24
kolko rokov sa placas v dp/dr a co vsecko si zobal chcem si porovnat moj zoznam jestli sme zobali rovnake leky

jana TT | 23. října 2011, 18:42:28
toto co som si precitala o pocitoch predstavenia smrti a nekonecna a po tom ten sialeny stav kolkokrat som museela male decko vstat z postele je uzasny objav premna a tusila som ze suvisi s dp/dr lebo ine decka to nemali.
inak naivko za dar to nepovazujem ani nahodou to je blbina wilhelmos je asi najbliz k pravde aj ked dp/dr je samostatna diagnoza o tom viem lebo ju mam tak vedenu /33/rokov.

boudy | 22. října 2011, 13:36:05
jinak alkohol je svině , to jo. docela bych tomu i věřila, že je to spouštěč pro mnohé pacienty na pschichiatrii.protože někdo pije jak duha a často a je vpohodě. a někomu stačí trocha a je včoudu

boudy | 22. října 2011, 13:27:16
depreso : neboj se, budeš zase vpořádku, nečti tady ty sračky od Wilhelma, je to pesimistickej člověk, kterej místo toho, aby se začal zabývat sám sebou a začal pro sebe něco dělat on sám a ne se spolíhat na mraky doktorů a všech druh antidepresiv, wilehlm evidentě svůj problém umí házet a vinit doktory. Nejlepší na celém životě ovšem je fakt, že když člověk sám nebude chtít proti problémům bojovat, nepomůže mu ani svěcená voda. Nejde ani o ty doktory, já třeba k doktorům vpodstatě nechodím a nejím prášky vůbec na nic.nebudu si nicit telo chemií. Wilhelmos říká, že psychiatrie je imbecilní obor, protože nemůže určit, jak moc je tvůj problém velký,další velká sračka, to je jakoby chtěl k někomu přijít a říct at mu změní nějakým přístrojem jak moc miluje svoji ženu. Co dělali lidí před sto lety??..na to si každý dokáže odpovědět sám. etkala jsem se s jednou panní, která 5 let bojovala s úzkostí, nemohla vyjít z baráku na ulici a dostala se z toho - SAMA.

naivko | 21. října 2011, 11:58:23
deperso, som rad ze si to zvladla a vidim, ze uz len samotna navsteva doktorky ti pridava optimizmu:) zameraj sa na to ze si zregenerujes svoj mozog, alkoholu je lepsie sa vyhybat..iba by si ho zbytocne stresovala.
a nezabudni ani na terapiu!!
Odporucam nieco pre alkoholikov...aj ked podla mna niesi:)
http://www.sirion.sk/kniha/slepici-polevka-pro-dusi-na-rozcesti-jack-canfield-mark-victor-hansen-2129.html

wilhelmos | 21. října 2011, 00:53:44
Deperso - ještě rada. Když už se antidepres. začnou brát - tak se fakt musej brát - Ta tvoje bílopláštěnka vůbec nemá ponětí - jakou učinou látku a jak velkou dávku potřebuješ - takže to musí klinicky zkoušet na tobě a postupovat v léčbě. Psychyatrie je totiž imbecilní obor v tom, že neexistujou žádné testy - jak zjistit míru danného onemocnění u pacienta - všechny indicie pro ty DR. Cvachy jsou jen to co jim my ústně povíme - popřípadě se juknou na tvůj obličejíček a hned všechno poznaj - protože doktoři jsou přece nadlidi - žejo

wilhelmos | 21. října 2011, 00:44:44
Prosímtě deperso .- ber ten SSRI a očekávej zlepšení - to já jsem skeptik - já už jsem sežral všechno co ty lemplové namíchali - ALE já nejsem Ty!

wilhelmos | 21. října 2011, 00:41:50
Deperso - doktorka ti řekla, že máš otupělej mozek - a mohla by nám to ta tvoje chytrá paní doktorka popsat - co to z lékařského hlediska znamená mít otupělý mozek - to by mně fakt zajímalo

wilhelmos | 21. října 2011, 00:39:17
Deperso najdi si chlapa, kup si psa a  dvě kila Kokainu:-))

wilhelmos | 21. října 2011, 00:37:25
Esoprex je na hovno - američani už odzývali monoterapeutickou léčbu přes jeden genovej transportér. tenhle lék ti bude zpětně vychytávat serotonin - a to je dost málo. Tyhle léky se už v Usa dávno nepředepisujou, pač vod placeba nedělej moc velký rozdíl a navíc u SSSRI klesá libido - dal bych spíš SNDRI - třeba Venlafaxin, ale i ten je omyl psychfarmaceutie. Oni teď pracujou na lékách co budou fachčit na mozku skutečně dobře ale na trh to půjde až tak za 10 let a nejdřív to budou žrát amíci

wilhelmos | 21. října 2011, 00:31:59
jo a tenhle film si stáhněte - komedie o chlapíkovi, co tzrpěl depersonalizací - jmenuje se Zmatená duše 2007

http://www.ulozto.cz/1460252/zmatena-duse-2007-cz-avi?utm_source=search&utm_campaign=0&utm_medium=all

deperso | 21. října 2011, 00:27:54
wilhelmos: takže mi chceš říct že nemám očekávat zlepšení?:D to je trochu demotivující:) a navíc podle všeho nemám ani duševní poruchu jen otupělej mozek a na ty deprese jsem dostala ten Esoprex.

wilhelmos | 21. října 2011, 00:19:40
Doživotní zákaz alkoholu deperso? Tak to je pěkná blbost. Zkalit se jednou týdně chlastem nezpůsobuje žádnou duševní chorobu . Ta doktorka je nejspíš padlá na hlavu. Deprese, a vůbec všechny duševní proplémy způsobuje porucha neurometabolismu mozku o které žádný doktor na světě neví zhola nic. Máme vyhlášenu nobelovu cenu na popsání tohoto problému. Zatím mezi opravdovými vědci a jejich pohunky - lékaři, kteří bezhlavě melou to co někde četli existuje jen toto dogma: Deprese , depersonalizace, derelizace je selháním stresové osy a metabolismu biogenních aminů - které ovlivňují nervový vzruch mezi buňkami. tento proces má polygenní charakter - tznam. že těch polygenních aminů je jak sraček - o spoustě se zatím ještě neví a poslední výzkumy naznačují - že v celém procesu nerozhodují jen tyto látky - ble ať se dou ty nemehla v bílejch pláštích vysrat, když vědi ale úplný hovno. Ty snad opravdu poznají, ksyž je člověk mrtvej

deperso | 21. října 2011, 00:03:57
boudy: tak psychiatrička mi řekla, že mi to způsobil alkohol - piju každou sobotu a to hodně, že mi začal degenerovat mozek a mohla bych skončit s demencí. Že prý to na mě poznala už ve dveřích - podle obličeje. Ani nevím co jsem jí tam povídala, prostě to šlo ze mě nějak samo :) Dala mi doživotní zákaz pití, napsala mi Geratam na zlepšení mozkových funkcí a Esoprex takže dneska jsem se připojila do klubu zobačů antidepresiv a doufám, že už to bude jen a jen lepší a brzy se budu moct zařadit zase do normálního života a ne jen \"přežívat\":) a co tobě se přesně děje?

naivko | 20. října 2011, 15:27:04
tiez by ma zaujimali osudy dlhodobobych dr/dp
Prikladam odporucanie na zaujimavy film zo sveta dusevnych chorob:
http://www.csfd.cz/film/221085-adamova-jablka/