Časté dotazy

Zde naleznete odpovědi na nejčastější dotazy uživatelů.


Co to je NE-e.net?

NE-e.net je server, který je zde proto, aby pomohl začínajícím uživatelům v tvorbě webových stránek. Poskytuje následující služby: ankety, návštěvní knihy, počítadla, řvoutky. Více je k jednotlivým službám řečeno v nabídce služeb. Funguje tak, že se zde nejdřív uživatel zaregistruje a po přihlášení si tyto služby může vytvořit a dále spravovat.

Jak se tady zaregistruji?

Registrace je možná přímo v návštěvní knize a také přímo zde na webu. Klikneme nahoře na Registrace, pak vyplníme celý dotazník a klikneme na tlačítko Registrace. Registrace přímo na webu a v knize je totožná.

Co mám dělat, když jsem zapomněl heslo?

Pokud zapomenete heslo, nic se nedeje. Hlavně nezakládejte nový učet, hrozí Vám smazání. Takže jak postupovat? Napište jednomu ze správců, kteří jsou uvedeni v technické podpoře. O postupu Vás bude daný správce informovat.

Jak změním své přihlašovací údaje?

V takovém případě kontaktujeme admina přímo v hlavní knize, nebo na kontaktech technické podpory.

Jak si změnit obrázek?

Pro vložení avataru k našemu nicku klikneme na NastaveníAvatarMoje. Zde klikneme na Procházet, vybereme avatar, který máme uložen v určitém adresáři a klikneme na Odeslat. Jestliže avatar splňuje podmínky, které jsou napsány pod polem Přidat nový obrázek, uložil se nám na server do sekce Moje. Pokud avatar nesplnil podmínky, pak si jej musíme upravit v našem grafickém editoru tak, aby je splňoval. Nyní tedy provedeme výběr uloženého obrázku tak, že na něj klikneme (on se označí) a klikneme na Uložit. Avatar je nyní na svém místě. V budoucnosti můžeme nahrát avatarů více a můžeme si vybírat který chceme, aby se zobrazoval.

Jak si vytvořím návštěvní knihu?

Pro vytvoření návštěvní knihy (guestbooku) stačí kliknout na serveru NE-e.net na sekci Návštěvní knihy, která je umístěna na pravém navigačním sloupci. Poté se klikne na Vytvořit novou návštěvní knihu a nová kniha již je aktivní. Poté klikneme na nastavení knihy, zadáme nadpis (jak se kniha bude jmenovat pro snazší budoucí editaci), poté jazyk se kterým bude kniha s uživateli komunikovat, počet příspěvků na stránku (nadefinuje kolik příspěvků se na stránce zobrazí, starý příspěvek se po překročení této hranice přesune na další stránku), udáme počet příspěvků v archivu (archiv lze vyvolat kliknutím na odkaz historie přímo v knize). Poté zadáme Styl zobrazení - Plný layout se spíše hodí pro externí book, který se bude otevírat jako samostatná stránka, Základní layout se pak hodí více pro vnořený objekt do stránek (tzv. iframe).

V barevném motivu si pak zvolíte předdefinovaný vzhled, pokud máte vytvořený vlastní, můžete si jej tam vybrat také. Pokud zatrhnete položku Povolit v knize přihlášení umožníte tak registrovaným členům přihlásit se na své stránky. Budou zde pak jejich ikonky u příspěvků a možnost upravit příspěvek. Poté kliknete na Uložit.

Kniha je nyní připravena. Stačí už jen zkopírovat odkaz u nápisu Odkaz na knihu a dát ho na své stránky. Po kliknutí se zobrazí kniha v novém okně. Pokud ale chcete mít knihu přímo ve svých stránkách jako výše zmíněný iframe, vložíme do kódu stránky zdrojový kód, který je napsán pod nastavením knihy v okénku Zdrojový kód HTML, do místa, kde chceme knihu zobrazit.

Externí CSS, aneb vlastní design

Soubor pojmenovaný třeba book.css si uložíme na svůj server. Nahoře v nabídce vybereme Nástroje a v levé nabídce napravo pak klikneme na Barevné motivy. V případě, že jej ještě nemáme vytvořen, tak vytvoříme nový barevný motiv a pak klikneme na upravit.

V poli Externí kaskádový styl zadáme úplnou adresu souboru se styly. Bude to vypadat tedy například takto: http://www.karel.omacka.cz/book.css. Pokud stylopis zrovna moc dobře neovládáme, necháme zaškrtnuto Povolit načtení základních formátovacích stylů. V opačném případě odškrtneme. (V případě vyplnění externího stylu nemá význam vyplňovat barvy.)

Poté si otevřeme nastavení návštěvní knihy, nebo řvoutku, kde chceme upravit design podle našeho externího stylu a v poli Barevný motiv vybereme náš vytvořený motiv (na konci seznamu). Klikneme na Uložit a vše je hotovo. Stylopis, který bude zapsán v souboru book.css se můžeme naučit například na jakpsátweb - CSS.

Jak na vlastní vzhled textového počítadla?

Počítadlo je do stránky vkládáno pomocí kódu jako javascript. Nadřazenému objektu lze tedy nadefinovat stylopis.

Příklad:

(X)HTML kód:

[kód počítadla]

CSS kód: #pocitadlo {color: red; font-size: 10px;}

Počítadlo bude mít červené písmo 10px velké. Více viz. jakpsátweb - vlastnosti CSS

Lze také nastavit neviditelnost prvku CSS vlastností display: none;. Více viz. jakpsátweb - vlastnost display.

Co znamenají čtverečky u jména?

  • administrátor / administrátorka
  • elitní uživatel / uživatelka
  • uživatel / uživatelka

Příspěvek se mi po vložení zobrazuje vícekrát, čím to je?

Tím, že klikneme vícekrát na tlačítko vložit, než jednou. Stačií tedy na něj kliknout jen jednou a počkat než server zpracuje požadavek. Čím vícekrát klikáme, tím bude vkládání příspěvku pomalejší.

RSS kanál

Pokud chcete mít neustále přehled, kdo píše do knihy, stáhněte si klienta RSS kanálu, například FeedReader a v něm stisknutím F2 vložte kanál RSS, který je napsán v nastavení knihy pod místem, kde je odkaz knihy. Ve svém klientovi pak stačí nastavit po jaké době bude kontrolovat daný kanál. Zatížení CPU je minimální, zatížení sítě nezaznamenatelné.

RSS funguje jen pro novinky v přehledu a v návštěvních knihách.

Co je SPAM a tapetování?

Jako SPAM se bere psaní více příspěvků za sebou, aniž by psal někdo jiný, nebo aniž by byl mezi příspěvky delší časový rozestup.

Jako tapetování se bere psaní nesmyslných příspěvků, kterými nedá uživatel zřejmě najevo, jaký smysl obsah jeho zprávy dává. Jde tedy o psaní nesmyslných textů, smajlíkování bez textu, případně jejich kombinace.

SPAM a tapetování bude trestáno, dle prostředků systému ne-e.net a tak, jak uzná admin za vhodné.

Mohu žádat o prominutí, nebo částečné prominutí trestu a jak se správcem služeb jednat?

V první řadě se nepokoušíme se správcem hádat. Tak naši věc nevyřešíme, ba naopak. Drzostí se nejspíše dočkáme zablokování na provozované služby, případně na služby celého ne-e.netu, či smazáním našeho účtu.

Pokud jsme si úplně jisti, že jsme neporušili pravidla služeb (což se často týká části Co je SPAM a tapetování?), poprosíme toho správce, od kterého nám byl trest udělen, neboť jiný správce o tom nemá informace, a tak s námi nebude problém, týkající se trestů, řešen. Ke správci se chováme dle norem společenského chování, píšeme stručně, jasně a svůj problém napíšeme tak, aby se nás na nic nemusel ptát a mohl jednoduše odpovědět. Příliš velkým nátlakem k dosažení našeho cíle se nejspíše ocitneme v jeho ignore listu, takže se jej pak už nebudeme moci na žádný problém zeptat. Uvědomujeme si, že správce svojí správu systému ne-e.net dělá pro lidi zadarmo, stejně jako jsou služby, které využíváme. Jediné co se po nás tedy chce, je dodržování pravidel. Pokud se nám nelíbí, máme možnost využít jiných placených služeb, nebo služeb s reklamou.

Proč název NE-e.net?

Název NE-e.net vznikl úplně náhodou. Přemýšlel jsem o názvu domény, a když jsem takhle jednu doménu zavrhl, říkal jsem si ne-e a tak mi to přišlo na mysl ;) Později si mj. televize Nova zaregistrovala ne-e.cz podle názvu pořadu s dvojníky známých osobností, který vysílali na podzim 2003.


Další dotazy zde budou zodpovězeny postupem času, tak jak se objeví v návštěvních knihách.

© 2025 NE-e.net, Všechna práva vyhrazena.

Provozovatelem služeb na webu NE-e.net je Martin Veverka. Provozovatel neodpovídá za obsah umístěný uživateli systému a vyhrazuje si právo kdykoliv server a všechny údaje a služby jím provozované změnit, pozastavit nebo zrušit.

Nabídka služeb | Časté dotazy